OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

OZ KAMENICA Stará Kremnička

Napísali o nás...

11. 12. 2013 - Dva roky občianskeho združenia Kamenica

Občianske združenie Kamenica má za sebou už dva roky činnosti. Vzniklo 5. decembra 2011, najmä za účelom záchrany historickej staničnej budovy v obci Stará Kremnička...

Viac na TV ŽIAR


 
22. 10. 2013 - článok ziar.sme.sk

Dobrovoľníci opäť čistia stanicu od náletov a bujnejúcej zelene.

STARÁ KREMNIČKA. Historická železničná stanica v Starej Kremničke, ktorej ešte pred dvoma rokmi hrozilo zbúranie, sa možno predsa dočká záchrany...


 

1. 5. 2012 - Boj o historickú stanicu nevzdávajú, začali s brigádami
V Starej Kremničke sa v réžii občianskeho združenia Kamenica počas uplynulého víkendu konala ďalšia z brigád zameraných na záchranu historickej budovy miestnej železničnej stanice. Železnice Slovenskej republiky chceli pôvodne túto budovu zbúrať.
"Bola to prvá jarná brigáda. Naším cieľom bolo prečistiť zeleň, ktorá sa tu začala zmáhať a vyčistiť okolie budovy,"
Čítať viac...www.ziar24.sk/clanky
5. 4. 2012 - Záchranu stanice ohrozujú škrty železníc (zdroj: ziar.sme.sk)
Zámery združenia, ktoré chce zachrániť historickú stanicu v Starej Kremničke, ohrozujú kroky železníc. Po zbúraní jednej z budov hodlajú demontovať aj staré koľaje.
STARÁ KREMNIČKA. Združenie, ktoré chce historickú budovu stanice v Starej Kremničke zmeniť na múzeum a kultúrno-turistické centrum, sa s jej majiteľom, Železnicami SR, na konkrétnej spolupráci zatiaľ nedohodlo.
 
31. 3. 2012 - Mali s ňou veľké plány: Železnice nám chcú zobrať koľaj! (zdroj: vas.cas.sk)
Nedarí sa im! Občianske združenie Kamenica sa bráni tomu, aby Železnice SR zrušili jednu z dvoch koľají na stanici v Starej Kremničke.
 
30. 3. 2012 - Obnova stanice závisí od jednej koľaje (zdroj: spravy.pravda.sk)
Záchrana historickej železničnej stanice v Starej Kremničke pri Kremnici, do ktorej sa pustili miestni nadšenci, je ohrozená. Železnice tu plánujú zrušiť druhú koľaj a výhybky. Aktivisti a obec s tým nesúhlasia. Ich projekt záchrany 140 rokov starej stanice je naviazaný práve na túto koľaj...
 
27. 3. 2012 - Chcú zbúrať 140 ročnú stanicu v Starej Kremničke (TV ŽIAR)
Historickej železničnej stanici v Starej Kremničke, ktorá by tento rok mala osláviť 140 narodeniny, hrozí zánik. O jej záchranu sa snaží OZ Kamenica, ktoré by v týchto priestoroch chcelo vytvoriť múzeum Uhorskej severnej železnice, udalostí II.svetovej vojny a SNP v regióne a taktiež pamätnú izbu obce Stará Kremnička.
Čítať viac... www.tvziar.tv/news.php
 
19. 3. 2012 - Záchrana historickej stanice v Starej Kremničke je ohrozená (zdroj: TA3)
Záchrana historickej železničnej stanice v Starej Kremničke je ohrozená. Po zbúraní jednej z budov chcú totiž železnice odstrániť aj druhú koľaj a výhybky. Nadšenci, ktorí objekt zachraňujú sú zásadne proti. Tvrdia, že to pochová ich plány na zriadenie kultúrno-turistického centra.
 
24. 1. 2012 - Časť historickej stanice už zbúrali (zdroj: ziar.sme.sk)
 Len niekoľko týždňov po tom, čo sme informovali o aktivitách na záchranu historickej železničnej stanice v Starej Kremničke, jej časť zbúral bager.
STARÁ KREMNIČKA. V deň, keď občianske združenie Kamenica, ktoré v októbri začalo so záchrannými prácami na stanici v Starej Kremničke, získalo registráciu, polovicu historickej dopravne zbúrali.
 
10. 11. 2011 - Smútok železničných staníc (zdroj: sme.sk)
Po redukcii železničných tratí začali pustnúť aj mnohé železničné stanice a zastávky. Niektoré historické stavby museli takmer spadnúť, aby vznikla šanca na ich záchranu. V blízkosti iných zas namiesto cestujúcich narazíte skôr na ovce a kozy. Rušenie viacerých železničných tratí na Slovensku sprevádzali v predchádzajúcich rokoch protesty a petície obyvateľov.
 
9. 11. 2011 - Železničnú stanicu chcú zachrániť (zdroj: zvolen.sme.sk)
ZVOLEN. Klub historickej techniky (KHT) pri rušňovom depe vo Zvolene, ktorý združuje ľudí so záujmom o železničnú históriu a jej záchranu, participuje na ďalšom zaujímavom záchrannom projekte.
Spoločne s aktivistami zo Starej Kremničky v susednom žiarskom okrese zakladajú občianske združenie Kamenica. Ich hlavným cieľom je zachrániť historickú budovu železničnej stanice v Starej Kremničke, ktorá je v kritickom stave a hrozí jej zbúranie.
 
24. 10. 2011 - Stará Kremnička: Železničná stanica by mohla slúžiť na kultúru (zdroj: vas.cas.sk)
Opravia ju či zbúrajú? Budova železnice Stará Kremnička z roku 1872 chátra a vandali ju devastujú. Nevyužíva sa 16 rokov, železnice ju chcú zbúrať.
„Budova patrí do kultúrneho dedičstva našej obce. Preto ju chceme zrekonštruovať a postupne v nej vybudovať kultúrno-spoločenské centrum,“
 
24. 10. 2011 - Nadšenci bojujú za historickú stanicu (zdroj: spravy.pravda.sk)
Historickú stanicu v Starej Kremničke pri Kremnici, ktorá je už roky opustená a chátra, chcú železnice zbúrať. Zničená budova s prepadávajúcou sa strechou totiž ohrozuje ľudí. Zabrániť zbúraniu chcú miestni nadšenci, ktorí sa rozhodli takmer 140-ročnú stanicu so zaujímavou históriou zachrániť.
 
15. 10. 2011 - V Starej Kremničke chcú zbúrať historickú budovu železničnej stanice (zdroj: TA3)
Postavili ju už v roku 1872 a teraz ju chcú zbúrať. Reč je o historickej budove železničnej stanice v Starej Kremničke. Vedenie železníc tvrdí, že je v zlom stave a ohrozuje zdravie ľudí. Obec a skupina dobrovoľníkov sa ale postavili proti a chcú jedinečný objekt zachrániť.
Čítajte viac: www.ta3.com/clanok/1855/v-starej-kremnicke-chcu-zburat-historicku-budovu-zeleznicnej-stanice.html
 
11. 10. 2011 - Historickej stanici v Starej Kremničke hrozí zbúranie (zdroj: ziar.sme.sk)
Železnice Slovenskej republiky plánujú nevyužívanú stanicu z roku 1872 zbúrať. Skupina dobrovoľníkov chce tomuto kroku zabrániť a historický objekt zachrániť.
STARÁ KREMNIČKA. Budova železničnej stanice v Starej Kremničke na úpätí vrchu Kamenica svojmu účelu prestala slúžiť v roku 1995. Odvtedy bez využitia chátra. Železnice Slovenskej republiky ako jej vlastník ju preto zaradili do zoznamu objektov, ktoré majú v budúcom roku zbúrať.
e-mail a sociálna sieť
Zdielať stránku
Hodnotenie webovej stránky
1 2 3 4 5
Google prekladač